pro-správné

 

  • pravidelně nanášet hojící krém, který od nás dostanete
  • stroupky nechejte úplně vyhojit, neodstraňujte je

ceho

  • nedoporučujeme návštěvu solária po dobu 1 měsíce
  • je dobré omezit sport a větší fyzickou námahu
  • doporučujeme vynechat také návštěvu bazénu či sauny

ztrata

Mnoho lidí se ptá: „Proč permanentní make-up nemá tak dlouhou životnost jako tetování ?“ Rozdíl je dán nejen v hloubce vpravovaného pigmentu, ale také v použité barvě. Základní barvy jako je modrá, červená nebo žlutá vydrží déle než jemný blond nebo světle hnědý odstín. Kdo ale stojí o modré či žluté obočí?

Zásadním rozhodnutím u permanentního make-upu je výběr té správné barvy a také to, že si musíme uvědomit a akceptovat skutečnost, že námi vybraný odstín barvy nevydrží navždy, alespoň ne ve stejné intenzitě, jako byla v den, kdy byla aplikována.

Je také důležité si uvědomit, že tmavší barva je obvykle déle viditelná. Světlejší barva, například blond, bude vyžadovat opětovnou aplikaci permanentního make-upu dříve než tmavá hnědá.

  • přípravky proti stárnutí pleti (tzv. anti-age přípravky)– které obsahují glykoly, retinoly a další produkty používané na redukci vrásek mají nepříznivý vliv na trvalý make-up
  • imunitní systém těla a metabolismus – tělo rozpozná cizí subjekty a pokud je to možné, snaží se je odstranit
  • věk – průměrná rychlost obnovy pokožky je 28 dnů, v mládí je rychlejší a s přibývajícím věkem se regenerace kožních buněk zpomaluje

Stává se, že některé klientky přichází po krátké době s tím, že mají pocit, že kontura rtů či obočí zesvětlela, jiné klientky se k nám vrací až po několika letech a jsou nadmíru spokojené, jelikož permanentní make-up stále vypadá dobře. Krátce a stručně = záleží také na Vás, Vašem vnímání sebe sama a také na vlivech prostředí, které nás obklopuje.

Právě proto je tolik důležité si správně vybrat kosmetické studio, nepoměřovat pouze cenu a rozsah požadované změny, ale také je důležité si prohlédnout práci odborníka, kterého si vyberete třeba na webových stránkách kosmetického salónu. Právě na webu získáte cenné rady, informace, ale i doporučení spokojených klientek, samy můžete posoudit výsledky práce odborníka, kterého jste si zvolily.